Co myślę o szkołach bezpiecznej jazdy?

Co roku w wypadkach samochodowych ginie mnóstwo osób a jeszcze więcej doznaje obrażeń i zostaje kalekami do końca życia. Każdy z nas wie, że ukończenie kursu na prawo jazdy i zdobycie tego dokumentu nie gwarantuje w żaden sposób naszego bezpieczeństwa podczas jazdy. Tak naprawdę dopiero po wielu latach jazdy nabywamy umiejętności w panowaniu nad pojazdem w trudnych warunkach. Jednak nie każdy kierowca może się pochwalić takimi umiejętnościami, dlatego z myślą o nich powstały szkoły w których prowadzone są kursy doskonalenia jazdy czy nauka kontroli poślizgu.

Gdyby zapytać kierowców ile razy udało im się wyprowadzić samochód z poślizgu, wielu odpowiedziałoby, że nigdy. W uniknięciu takich sytuacji na drodze pomagają szkolenia techniki jazdy prowadzone przez szkoły bezpiecznej jazdy. Czy takie szkoły są nam potrzebne? Czy faktycznie podnoszą nasze bezpieczeństwo na drodze?

Dla kogo przeznaczone są te szkolenia?

Wielu kierowców zastanawia się po co mi takie szkolenie, jak przecież potrafię dobrze jeździć.

Pamiętajcie jednak, że nawet wieloletnia, bezwypadkowa jazda nie oznacza, że wszystko potrafimy. Często kierowcom brakuje wiedzy i umiejętności zachowania się w ekstremalnej sytuacji na drodze. Trzeba zadać sobie pytanie, ilu z nas potrafiłoby wyjść np. z poślizgu. Myslę, że większość kierowców nigdy w życiu nie było w takiej sytuacji. Szkoła bezpiecznej jazdy driveracademy.pl prowadzi kursy doszkalające z nauki kontroli poślizgu czy ekonomicznej i bezpiecznej jazdy.

Szkolenia te przeznaczone są dla wszystkich kierowców, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności oraz nauczyć się odpowiednich odruchów które mogą uratować życie lub zdrowie w niebezpiecznych sytuacjach mogących zaistnieć na drodze.

Czy szkoły bezpiecznej jazdy są potrzebne?

Na naszych ulicach z roku na rok przybywa samochodów, jest coraz więcej wypadków dlatego bezpieczeństwo podczas jazdy staje się tak ważne. Obecnie w Polsce istnieje kilka szkół bezpiecznej jazdy.

Prowadzą one kursy doskonalenia jazdy dzięki którym każdy z nas ma szanse zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Szkoły te nie uczą prawidłowego parkowania, ale panowania nas pojazdem w trudnych warunkach.

Nauka kontroli poślizgu odbywająca się na płycie poślizgowej, uczy prawidłowych odruchów podczas wychodzenia z poślizgu.

W szkole bezpiecznej jazdy można również szkorzystać z kursów pierwszej pomocy oraz szkoleń z zakresu ekodrivingu. Myślę, że warto zainwestować w nasze bezpieczeństwo i innych na drodze biorąc udział w szkoleniach organizowanych przez szkoły doskonalenia techniki jazdy.