Narzędzia pomocne przy pracy zdalnej

We współczesnym świecie coraz więcej ludzi pracuje zdalnie czyli w domu. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że nie tracimy czasu i pieniędzy na dojazdy i paliwo. Co za tym idzie oszczędzamy i jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu z nas. W dobie internetu w domu pracują nie tylko informatycy ale również księgowe, projektanci, redaktorzy czy graficy. Jednak żeby praca taka była efektywna wpływa na nią szereg czynników. Musimy w zaciszu domowym przygotować odpowiednie miejsce do pracy. Ustalić harmonogram i trzymać się terminów realizacji projektów. Przede wszystkim praca w domu wymaga od nas dużo samodyscypliny.

Jakie narzędzia powinniśmy mieć przy takiej pracy?

|Oprócz odpowiednio przygotowanego miejsca do pracy musimy posiadać jeszcze laptopa lub komputer na który będziemy ją wykonywać. Bardzo ważnym aspektem jest dobranie odpowiednich narzędzi. Usprawnią one naszą pracę, komunikację z pracodawcą czy obieg dokumentów. Przy pracy zdalnej podstawowymi narzędziami są telefon i internet. Jednak czasem istnieje potrzeba zorganizowania wideokonferencji i wtedy takie narzędzia to stanowczo za mało. Na rynku polskim dostępnych jest dużo narzędzi pozwalających na zorganizowanie wideokonferencji. Przy większej ilości osób biorących w niej udział dobrze jest zakupić sobie taki sprzęt. Mozna do tego wykorzystać również Skype ale on umożliwia prowadzenie rozmów wideo tylko na dwóch urządzeniach. Życie firmy nie toczy się tylko na spotkaniach i wideokonferencjach.Firma to też szereg projektów i dokumentów. Jak usprawnić ich przesył? Pomocny przy tym może być Team Viewer, dzięki któremu widzimy dokładnie to samo co osoba siedząca przed komputerem. Możemy przy jego pomocy rozwiązywać różne problemy.

Pracownik zatrudniony zdalnie musi potwierdzać swoją aktywność każdego dnia roboczego, telefonem do firmy lub poprzez zalogowanie się za pomocą urządzenia przenośnego. Jednak pracodawcy trudno jest obliczyć czs jaki jego pracownik w danym dniu poświęcił na pracę. Dlatego w większości praca taka jest wykonywana na umowę o dzieło.

Co jeszcze oferuje nam technologia w tej dziedzinie?

Z dnia na dzień technologia coraz bardziej się rozwija. Oprócz skeypa czy wideokonferencji możemy się kontaktować z pracownikiem za pomocą snapczata, dzięki któremu szybko wymienimy pliki multimedialne. Możemy również korzystać z platformy basecamp dzięki której możemy wspólnie z pracownikami zrealizowac różne projekty. Jest to obecnie bardzo popularna platforma, która pozwala na planowanie, wysyłanie zadań a także monitoruje ich przebieg. Oprócz tego na rynku polskim dostępnych jest cała masa innych urządzeń, które usprawnią pracę zdalną.

1 thought on “Narzędzia pomocne przy pracy zdalnej”

  1. Ja mogę od siebie polecić skype, infakt (do księgowości), mail firmowy podpięty pod gmaila i jakieś dobre krzesło biurowe, bo urazy kręgosłupa to codzienność w tej branży ;/

Comments are closed.